AUKTION

Lördag 6/4 kl.10

Då försäljes bl.a dödsboet efter Ingegerd Engström, Vetlanda

VISNING: Fredag 5/4 kl. 13-18 och Auktionsdagen från kl. 9, Välkomna!

Ljus matsalsmöbel, 6 stolar + bord, sidobord + golvskåp, soffgrupp i Rokokostil, soffa + 2 fåtöljer och 1 bord, chiffonjé, sovrumsmöbel 50-tal, 2 sängar, 2 nattduksbord, spegelbyrå, 2 stolar, Konst: bl.a större olja K.G Holmberg, 3 st kristallkronor och andra taklampor, linnén. Stor samling prydnadssaker, änglar, katter m.m. stor samling keramik och prydnadssaker Guldkroken Hjo m.m.

2 Sängar + 2 Sängbord 50-tal

Spegelbyrå + 2 stolar

  .

Bord + 6 stolar + 2 skåp

Soffa + 2 stolar + bord i Rokokostil

  .

Äldre byrå

.

Äldre piedestal

Teakbyrå 60-tal

.

Chiffonje

Sign. Olja 70x49

.
.

Sign. Olja 71x51

Sign. Olja 60x40

.
.

Tvättset + bricka

Bontempi Klaviatur
.
.

Dragspel

Olja Walhborg Norman

.
.

Olja K.G Holmberg 76x46 cm

Kristallkrona 80x42 cm

.
.

Kristallkrona 42x35 cm

Kristallkrona 50x15 cm

.
.

Äldre parfigurer i keramik

Mängder av prydnadssaker bl.a
.
.

.
.

. .

  .

.

.

.

.

.

.

  .

.

.

.

.

.

. .

. .

. .

. .

. .
. .

. .

. .

. .

. .
.
.

.
.

.
.

.
.

.
.

.
.

. .

. .

. .

.

  .